PROMOCJE


912 zł
1074

1696 zł
2121

592 zł
740

3100 zł
3650

1889 zł
2223

1212 zł
1426

4156 zł
5196

1759 zł
2070
Wyszukiwarka

Bestsellery


Cena: 2562


Cena: 3209


Promocja: 1212 zł
(Zamiast: 1426 zł)Promocja: 1696 zł
(Zamiast: 2121 zł)Cena: 2260


Cena: 2503


Cena: 3209

Możemy Ci w czymś pomóc? Szukasz konkretnej lampy? Napisz do nas. Znajdziemy ją dla Ciebie.

Nowe produkty
- L 138/8/01
- L 100/802 PB Swarovski
- L 100/8/02 PB
- N 108/2/01 N Pb
- N 108/3/01 Pb
- L 108/8/01 PB N

Wszystkie nowości

Jak złożyć żyrandol kryształowy

Jak złożyć żyrandol kryształowy Elite Bohemia

Poniżej przedstawiamy, w kilku prostych krokach , jak złożyć żyrandol kryształowy firmy Elite Bohemia. Przewodnik można zastosować do montażu żyrandoli małych (6-10 ramion), jak i tych dużych powyżej 12 ramion.

Naszą demonstrację montażu przedstawimy na przykładzie żyrandola sześcioramiennego L 132/6/021. Jest to nieduży żyrandol sześcioramienny – 6 żarówek, ozdobiony czeskimi kryształami Bohemia. Niniejsza instrukcja ma również zastosowanie do montażu żyrandoli Elite Bohemia z kryształami Swarovski Spectra. Każdy żyrandol jest zapakowany w oryginalny karton Elite – Bohemia i zabezpieczony taśmami (foto 1).

Czeski żyrandol kryształowy L 132/6/021

ETAP 1 - Przygotowanie do montażu

Narzędzia i dodatki ułatwiające montaż (foto 2):
1. Metalowe haczyki – potrzebne do zawieszenia kolumny na łańcuchu, co znacznie ułatwi montaż lampy
2. Metalowy łańcuch lub inny który udźwignie ciężar żyrandola
3. Rękawiczki gumowe – dzięki nim nasz uchwyt jest pewniejszy, ponadto nie pozostawiamy tłustych śladów na kryształach
4. Ściereczka z mikrofibry
5. Śrubokręt – próbnik
6. Kluczyk płaski „14”-tka
7. Nożyk

Montaż żyrandoli - narzędzia

Po rozpakowaniu kartonu ostrożnie wyjmujemy jego zawartość. Elementy żyrandola są szczelnie wyłożone papierem i spakowane w grupy. Osobno zapakowane zostały wszystkie elementy konstrukcyjne: kolumna, ramiona podstawki pod oprawki żarówek i elementy kryształowe - łańcuchy i kryształy.

Elite Bohemia - zawartość pudełka
Foto 3. (1. kolumna żyrandola 2. elementy konstrukcji)


Foto 4. (Opakowanie z kryształami i łańcuchami)

W kartonie znajduje się również rysunek techniczny żyrandola (Foto 5).
Schemat trzymamy jak najbliżej miejsca montażu, tak by w każdej chwili można było na niego zajrzeć i sprawdzić czy elementy konstrukcji montujemy we właściwym miejscu.

Żyrandol Elite Bohemia - schemat montażu

ETAP 2 - Montaż konstrukcji

Kolejnym etapem jest przygotowanie miejsca, w którym będziemy składać żyrandol. Kolumnę lampy najlepiej zawiesić na wcześniej przygotowanym łańcuchy, który przyczepiamy do haka w suficie. Może to być hak, na którym żyrandol będzie docelowo wisiał po zmontowaniu. Długość łańcucha dostosowujemy w taki sposób, aby nie trzeba było wchodzić na drabinę podczas składania lampy (Foto 6).

Kolumna żyrandola kryształowego Elite Bohemia

Po zawieszeniu kolumny, przygotowujemy ją do montażu ramion. Nakrętkę na dole kolumny ostrożnie odkręcamy (foto 7).

Kryształowy półmisek - część kolumny żyrandola

Ostrożnie zdejmujemy szklany klosz i pozostałe elementy. Pod kloszem znajduje się metalowa osłona, którą również zdejmujemy. Po demontażu elementów kolumny pozostanie nam tylko okrągła blaszka z otworami do przykręcenia ramion żyrandola (Foto 8).

Kryształowa kolumna żyrandola Elite Bohemia

Rozpakowujemy ramiona żyrandola (na schemacie oznaczone „1”) i z pomocą klucza „14-tki” przykręcamy je do kolumny. Ramiona montujemy po przeciwnych stronach parami tak jak to pokazano na foto 9.

Po przykręceniu wszystkich ramion (Foto 10), łączymy w kostce przewody elektryczne według kolorów. Przewody niebieskie łączymy w jedną grupę, brązowe w drugą grupę (Foto 11).

Podłączenie przewodów żyrandola kostką

Podłączenie żyrandola - łączenie przewodów w pary

Po połączeniu wszystkich przewodów, zakładamy elementy kolumny, które zdemontowaliśmy wcześniej. Złożoną w całości lampę przedstawia Foto 12.

Konstrukcja żyrandola kryształowego Elite Bohemia L 132/6/021

Etap 3 - Montaż elementów kryształowych

Po zmontowaniu konstrukcji możemy zacząć umieszczać na żyrandolu elementy dekoracyjne. Na ramiona lampy zakładamy szklane podstawki (2) i gilzy oprawek żarówek (3) (Foto 13).

Dopiero teraz możemy zacząć zakładać kryształy i łańcuchy kryształowe (Foto 14 i 15). Miejsca montażu elementów kryształowych zostały wskazane w załączonym do lampy schemacie (Foto 5).

Zakładanie elementów kryształowych żyrandola

Zakładanie łańcuszków kryształowych na żyrandol

Kryształy służące do dekoracji żyrandola zostały przez producenta pogrupowane i oznaczone literami (A, B, C…). Zakładamy je zgodnie z kolejnością wyznaczoną przez alfabet. Po zmontowaniu kolumny, ozdobienie żyrandola kryształkami to już czynność łatwa i przyjemna

Po złożeniu wszystkich elementów, żyrandol gotowy do powieszenia np. w salonie powinien wyglądać jak na Foto 16.

Lampa kryształowa L 132/6/021

Konstrukcja żyrandola ze szkła kryształowego oraz kryształowe elementy zdobiące żyrandol narażona są na codzienne czynniki powodujące zabrudzenie. Aby zachować blask kryształów warto spryskać lampę amerykańskim preparatem Sperkle Plenty tuż po założeniu. Nadaje się on doskonale do czyszczenia i konserwacji żyrandoli kryształowych.

Sparkle Plenty - płyn do czyszczenia żyrandoli kryształowych

Powyższy poradnik można ściągnąć z naszej strony w pliku PDF.Kopiowanie całości lub którejkolwiek części opisów lub zdjęć zamieszczonych na stronie www.ares-eksport.pl bez zgody firmy, oznacza naruszenie praw autorskich - zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i prawach pokrewnych.